World Mcqs
worldforts.com

If 6kg biscuits costs $27 then the cost of 13kg of biscuits will be

A. 60$

B. 58.50$

C. 56$

D. 35$

Related Questions on Chapter 4: Direct & Inverse Proportions - Math Mcqs for Grade 7